Dolara Dair gelişmeler


Dolar, ABD’den gelen olumsuz verilerin etkisiyle 10 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Gelen olumsuz veriler Merkez Bankası Fed’in faiz oranlarını daha uzun süre düşük tutacağı beklentisini kuvvetlendirdi.

Dolar, ABD’de özel sektör istihdamı Nisan ayında beklentinin altında kalmasının ardından, 16 önemli para biriminin çoğu karşısında geriledi. ADP Research Institute’ın raporuna göre, istihdam geçen ay 169.00 artış gösterdi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı 200 bin artış yönündeydi. Mart ayı verisi ise 189.000’den 175 bine revize edildi.

New York merkezli Samson Capital Advisors LLC yöneticilerinden Jonathan Lewis, “Son birkaç günde açıklanan veriler Fed’in beklemede kalacağına işaret ediyor. Ticaret dengesi güçlü doların ithalat maliyetlerini düşürmesi ile ilgili etkisini yansıtıyor. Bu uzun vadede büyüme için olumlu değil” dedi.

Dolara Dair gelişmeler ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2015 Saat : 10:46

Dolara Dair gelişmeler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."