Köpekli ev


Köpekli ev

Küçüklüğümden beri teyzemlerin köpeğini çok severim ailemde bunu her zaman fark etmiştir ancak yaşım küçük olduğu için ne zaman köpek almak istesem hep karşı çıktılar. Köpeğin bir can taşıdığını ve hevesle alınamayacağını asla sokağa terk edilemeyeceğini bana söylediler ve haklılardı da. 19 yaşıma bastığım gün babam telefondan 3 tane yavru köpek fotoğrafı gösterdi hepsini barınaktaki sahipsiz köpeklerden bulmuş ve birini seç dedi köpek arasında seçim yapamayacağımdan gözlerimi kapadım babam fotoları gezerken dur diyebildim sonuçta birtane dünyalar güzeli yavruyu almaya kadar verdik. Ne cinsi umurumda boyu ne tüyü sadece bir köpek olması benim için yeterliydi. Köpeği sahipleneceğimiz güne kadar 1-2 gün vaktimiz vardı bu günlerde köpeklerin nelere ihtiyaç duyacakları konusunda araştırmalara başladım. İlk olarak hangi köpek malzemeleri ne acil olarak ihtiyacım var bunları bulmaya çalıştım ilk olarak köpek tasması, uzatma kayışı, köpek tasması, köpek yatağı ve 1-2 tane oyuncak aldık.

Köpeğimizi barınaktan aldıntak sonra hemen veterinere gittik, dişlerini, patilerini, kulaklarını her yerini kontrol ettirdik maşallahı vardı hiç bir sorun çıkmadı, aşı takvimi yaptıktan sonra köpeğin nasıl ve neyle beslenmesi gerektiğini konuşmaya başladık. Veterinerimiz ucuz köpek mamasıları ve bir çok premium ve süper premium köpek maması saydı ancak biz araştırmadan almamaya karar verdik. Eve geldiğimizde yanımızda sadece 1 gün yetecek maması vardı ve acilen doğru düzgün bir mama bulmamız gerekiyordu. Hemen teyzemi aradık ve biraz bilgi aldık ardından evcil hayvanlar hakkında bilgilerin paylaşıldığı bazı internet sitelerinden mamalar hakkında araştırmalar yapmaya başladık. En sonunda bütçemize ve köpeğimize uygun içimize sinen bir yavru köpek mamasında karar kıldık ve onu kullanmaya başladık.

Köpekli ev ile Benzer Yazılar:

3 Mart 2015 Saat : 6:00

Köpekli ev Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."