Şimşek: Dövizdeki hareketler enflasyon için olumsuz olacak


Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Ankara’da yaptığı açıklamalarda, Türkiye ekonomisine ilişkin aşağı yönlü risklerin “kesinlikle arttığını” söyledi.

Şimşek, bu yıl Hazine’nin ilave yabancı fonlamaya ihtiyaç duymayacağını belirtti.

Döviz kurundaki hareketlerin enflasyon için olumsuz olacağını söyleyen Şimşek, çekirdek enflasyondaki geçici düşüşün durabileceğini ifade etti.

Şimşek, Türkiye’nin güçlü mali durumunun biraz kötüleşebileceğini söyleyerek, borç çevirme kabiliyetinin çok güçlü olduğunu belirtti.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, küresel merkez bankaları para politikalarının Türkiye ekonomisi için destekleyici olmaya devam edeceğinin beklendiğini söyledi.

Şimşek, hükümetin ilave yatırım teşvikleri üzerinde çalıştığını ifade etti.

Şimşek, Bank Asya’nın tüm ortaklarının halihazırda ortaya çıkarılamadığını söyledi.

Salı günü tüm üniversite dekanlarının istifaya davet edilmesi konusuna da değinen Şimşek, kararın makul olmadığını söyledi.

Şimşek, “Piyasalar bu durumdan kurtulacağımızı anlamalı” ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek erken seçim tartışmalarına da değinerek, “2019 sonlarına kadar seçim olmayacak” dedi.

Şimşek, Pazartesi ve Salı günlerinde 2 milyar doların üzerinde mevduatın dolardan TL’ye çevirildiğini bildirdi.

Şimşek: Dövizdeki hareketler enflasyon için olumsuz olacak ile Benzer Yazılar:

21 Temmuz 2016 Saat : 11:57

Şimşek: Dövizdeki hareketler enflasyon için olumsuz olacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."