14 Mayıs 2012 GSRAY Hisse Senedi Yorumları


12 Mayıs 2012 Cumartesi akşamı, Kadiköy’de oynanan Fenerbahçe – Galatasaray müsabakasının 0-0 berabere sonuçlanması akabinde, Galatasaray 2011-2012 sezonunun Şampiyonu oldu.

Galatasaray’ın şampiyonluğu akabinde, hissenin nasıl bir seyir izleyeceği merak konusuydu. Nitekim borsada, beklentiler alınır – gerçekler satılır şeklinde yazılı olmayan bir kural olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda Sportif hisselerin şampiyonluk akabinde genelde düşüş yaptığına da çoğu zaman şahit olduk.

Lakin GSRAY Hisse senedi, 14 Mayıs 2012 Pazartesi gününe iyi bir başlangıç yaptı. Sabah saatlerinde 222 Tl’ye ulaşan senette, gerçeklerin daha fazla satın alınmayacağı görüşü hakim olununca satışların geldiğini görebiliyoruz. Buna rağmen senet, saat 11:33 itibariyle 212 tl fiyatından işlem görüyor. Hissedeki prim oranı ise % 6,80

Telekom Arena’da alınan 1-2’lık Fenerbahçe mağlubiyetinin akabinde, şampiyonluğun elden gidiyor olma ihtimali, hissede ciddi oranda kayıplara sebebiyet vermişti. Bugün gelen bu yükselişi, kayıpların geri alımları – telafisi olarak yorumlayabiliriz. Yine de, borsada, gerçeklerin satıldığını, yatırımcılara önemle hatırlatarak sözlerimi noktalamak istiyorum. Dolayısı ile, bu yükselişlerin yerini satışlara bırakabilme ihtimali de hayli yüksek.

14 Mayıs 2012 GSRAY Hisse Senedi Yorumları ile Benzer Yazılar:

14 Mayıs 2012 Saat : 11:43

“14 Mayıs 2012 GSRAY Hisse Senedi Yorumları” için 1 Yorum

  1. hamza dedi ki:

    Sabah saatlerinde, hisse yüzde 7’yi aşkın prim yapmış iken, yatırımcıları uyarmıştık. Gün sonunda GSRAY 194,50 tl kapanış gerçekleştirdi. Gerçekleşen kayıp oranı ise % – 2,02

    Borsada beklentilerin satın alındığı, gerçeklerin satıldığı felsefesi bugün de işlemiş oldu. Gün başlangıcında yüksek açılış ise, küçük yatırımcıların şampiyonluk sonrası “hisse artar” düşüncesinden gelmiş olsa gerek. Umarım sabahki fiyatlardan hisseyi alan olmamıştır. Nitekim gün başından sonuna kadar % 15’i aşkın bir dalgalanma gördük.

14 Mayıs 2012 GSRAY Hisse Senedi Yorumları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."