FENER Hisse senedi yorumları 7 Mayıs 2012


Fenerbahçe hisse senedi, 7 Mayıs 2012 Pazartesi gününe büyük bir prim ile başladı. Hissede yaşanan bu büyük yükselişi 2 ana nedene bağlayabiliriz :

Birinci Neden ( Temel Neden ) : 7 Mayıs Pazartesi saat 03:30 sularında TFF Disiplin kurulu tarafından açıklanan cezalar.

Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Spor kulübüne, herhangi bir ceza vermediğini açıkladı. Bunun anlamı, “Fenerbahçe, şike ve teşvik iddiaları sebebiyle, herhangi bir ceza almayacaktır” demek idir. Disiplin kurulunca açıklanan bu haber, hisse senedi üzerinde de çok olumlu yansıma yaptı.

İkinci Neden ( Yan Neden ) : Şampiyonluk beklentisi. Fener hisse senedi, bu sezon şampiyonluk beklentisini daha evvel fazla fiyatlamamıştı. Bu beklentinin şu andan itibaren fiyatlanmaya başlandığını söyleyebiliriz. Nitekim Cumartesi günü, Olası bir Galatasaray galibiyeti halinde, 19.Şampiyonluk gelebilir.

FENER Hisse senedi, 7 Mayıs 2012 birinci seansını 60 Tl Tavan Fiyatıyla kapattı. İkinci seansta işlemler şu anda devam ediyor. İkinci seansın tavan fiyatı 65,25 Tl olarak belirlenmiş durumda. Bakalım ikinci seansta neler yaşanacak

 

FENER Hisse senedi yorumları 7 Mayıs 2012 ile Benzer Yazılar:

7 Mayıs 2012 Saat : 3:22

“FENER Hisse senedi yorumları 7 Mayıs 2012” için 2 Yorum

 1. S. onur şandenizcan dedi ki:

  Takım ceza almayacak,Şampiyonluk ve Türkiye kupasında finalde fiyat diplerde ve bu hisse FENERBAHÇE acizane kendi fikrim şu eğer aldınsa at anahtarını denize ne olur ise olsun.1 ileri 1 geri gidip geliyor ama artık seyretmek yok.

 2. hamza dedi ki:

  Selamlar Onur bey,

  Size kesinlikle iştirak ediyorum. Normal şartlarda, çifte kupa beklentisinin çok daha güçlü bir şekilde fiyatlanması gerekir idi. PFDK kararları da sadece 7 Mayıs günü fiyatlandı. Akabinde belirtmiş olduğunuz gibi, 1 ileri – 1 geri hareket etmeye devam ediyor.

  Hissenin zincirlerini kıramamasındaki en büyük etkenin “Belirsizlik” olduğunu düşünmekteyim. Her ne kadar PFDK, ceza verilmeyeceğini açıklasa da, şu anda devam eden hukuksal bir süreç var. Aziz Yıldırım 19 Mayıs’taki seçimlerde başkan adayı olduğunu belirtmişti. Eğer olur da, Aziz Yıldırım’a bir ceza verilir ise, ya da UEFA tarafından Fenerbahçe’ye Avrupa’dan men cezası gelir ise, bu pek iyi bir şey olmaz.

  Yatırımcılar, yukarıda yazdığım olumsuz beklentilerden çekiniyor olsa gerek. Eğer Aziz Yıldırım hukuksal anlamda da aklanırsa, Fenerbahçe yargı önünde de temizlenir ise ve UEFA tarafından ceza gelmeyeceği ortaya çıkar ise, bu durumda hissedeki belirsizlik ortadan kalkacaktır.

  Sevgilerimle

FENER Hisse senedi yorumları 7 Mayıs 2012 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."