Strafor Kırma Makinası

Strafor Kırma Makinası

Siz de Strafor Kırma Makinası ihtiyaçlarınızı karşılamak adına, pek çok kurum gibi Öncel Cnc Makine ile çalışabilirsiniz. Birçok sayıda değerli kurum, Öncel Cnc Makine ile irtibat kurarak; Söve Kaplama Makinası, Söve Makinası, Strafor Kesim Makinası, Strafor Kırma Makinası ve benzeri ürünleri sipariş etmektedir. 2011 senesinde faaliyetlerine merhaba diyen Öncel Cnc Makine, sektörün öncüleri arasında yer almaktadır.

Strafor Eritme Makinesi arayanlar da yine bu konuda oncelcncmakine.com isimli web adresine girebilir. Site üzerinden Strafor Eritme Makinalarını inceleyebilecek ve sipariş öncesi gerekli tüm bilgiler en detaylı biçimde alma şansı elde edebileceksiniz.

Avantajlı fiyatları, birinci sınıf kalitede ekipmanları ile adından sıkça söz ettiren Öncel Cnc Makine’ye +90 (0216) 660 10 04 numaralı telefonu arayarak da ulaşabilirsiniz.

16 Şubat 2023
bosluk

MEB elektronik sınavları erteledi


Ülke genelinde bu hafta e-sınav merkezlerinde yapılacağı duyurulan motorlu taşıt sürücülüğü, ustalık, kalfalık, amatör telsizcilik gibi sınavların tümü daha sonra yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle milli yas ilan edilmesinin ardından ülke genelinde 13 Şubat’a kadar yapılması planlanan e-sınavlar ertelendi.

Bakanlık tarafından ülke genelinde bu hafta e-sınav merkezlerinde yapılacağı duyurulan motorlu taşıt sürücülüğü, ustalık, kalfalık, amatör telsizcilik gibi sınavların tümü daha sonra gerçekleştirilecek.

7 Şubat 2023
bosluk

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme için 14 Gün Kuralı

Eski Sevgiliyi Geri Döndürme için 14 Gün Kuralı

Yaşadığımız her ilişki ömür boyu sürmeyebilir. Kimi ilişkiler çeşitli nedenlerden ötürü erken bitme riskiyle karşı karşıyadır. Bazen ilişkiler erken biçimde sona erdiğinde, eski sevgiliyi unutmak oldukça zor bir hale gelmektedir. Kimileri, eski sevgililerini bir takıntı haline getirerek, kendilerine yaşamı dahi adeta işkence haline getirir. Elbette bir ilişki tamamen bitmiş ise ve geri dönüşü yoksa, eski sayfaları tekrardan açmak ile vakit harcamamamız ve ileriye bakmamız en sağlıklısıdır. Fakat bazen kapılar, yeniden açılma potansiyeli ile kapanabilir. Bazı durumlarda eski sevgilinin geri döndürülme ihtimali hiç de az değildir. İşte bu noktada sizlere, eski sevgiliyi geri döndürmede 14 gün kuralı adlı bir yazıyı tavsiye etmek istiyorum. Bu değerli yazı, gizlimagazin.com isimli internet adresi içerisinde ziyaretçilerle paylaşılmıştır. Yazıya ulaşmak adına 14 gün kuralı ilişki linkine tıklayabilirsiniz.

19 Haziran 2022
bosluk

TEB’den ilk çeyrekte 340,6 milyon liralık kar

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) ilk çeyrek net karı 340,6 milyon lira oldu.

TEB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, bankanın aktif toplamı yıl başından itibaren yüzde 2 oranında artarak 81,5 milyar liraya ulaşırken, net karı 340,6 milyon lira olarak gerçekleşti. Krediler 2017 yılının ilk üç ayında toplam aktiflerin yüzde 70’ini oluştururken, toplam 57,3 milyar liralık kredilerin yarıya yakınını KOBİ’ler kullandı.

TEB’in 2017 yılının ilk çeyreğinde takipteki kredilerinin oranı yüzde 3,15 seviyesinde gerçekleşirken, aynı dönemde toplam mevduat ise yüzde 3 artarak 51,1 milyar liraya ulaştı. İstikrarlı büyümesini güçlü sermaye yapısıyla birlikte sürdüren TEB’in özkaynakları yüzde 5 oranında artarak 8,2 milyar liraya ulaşırken, sermaye yeterlilik rasyosu ise yüzde 15,44 olarak gerçekleşti.

2017 yılının ilk çeyreğinde özellikle ekonomik aktivitenin canlanmasında çok önemli bir yer tutan Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı krediler TEB’in gündeminin ilk sıralarında yer aldı. Hem müşterilerine hem de ekonomiye değer yaratmak için “Daima iyi banka” vizyonuyla hareket eden TEB, KGF mekanizmasını da iyi kullanarak bankacılık sektörünün yüzde 5’lik kredi büyümesine önemli katkı sağladı.

4 Mayıs 2017
bosluk

Zeybekci: Fed faiz artıramaz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP’nin seçim vaatlerine ilişkin, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu tür, bol keseden attığı şeylerle alakalı, ne diyorsa biz onların hiçbirisini yapmayacağız. ‘Önce Türkiye’ diye çıktığımız bu yolculukta Türkiye’nin menfaati neyi gerektiriyorsa onları yapacağız” dedi.

Anadolu Ajansı Editör Masasına konuk olan Zeybekci, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye’de başkanlık sistemine geçilmesi halinde, ekonomi ve siyasetin bundan nasıl etkileneceğine yönelik soru üzerine Zeybekci, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerin, Türkiye’nin demokrasi tarihindeki en önemli seçimlerden biri olacağını söyledi.

6 Mayıs 2015
bosluk

Otomotivde yeni rekor gelebilir

Bu yılın ilk dört ayında gerçekleşen güçlü yurtiçi otomotiv satışları, Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) 2015 yılı için 825 – 875 bin olan pazar beklentisini 900 – 950 bin aralığına çekmesine neden oldu.

ODD tarafından bugün açıklanan verilere göre, yılın ilk dört aylık döneminde otomobil ve hafif ticari araç pazarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 57,11 büyüdü. Sektörde söz konusu dönemde gerçekleşen güçlü yurt içi satışlar, yılsonu pazar beklentisinin yukarı yönlü revize edilmesine neden oldu.

2015 yılında daha önce 825 – 875 bin aralığında gerçekleşmesi beklenen pazar, nisan ayı satış rakamlarının beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından 900 – 950 bin aralığına revize edildi. ODD’nin bu beklentisi pazarda yıllık bazda yüzde 17 – 24 büyüme aralığına işaret ediyor.

Sektör temsilcileri gerek baz etkisi gerekse bu alanda talebin güçlü olması nedeniyle yıl sonunda otomobil satışlarında yeni bir rekor görülebileceğini tahmin ediyor. Otomotiv satışlarında rekora 910 bin adetle 2013 yılında ulaşılmıştı.

6 Mayıs 2015
bosluk

AMB tahvil alımlarına bugün başlıyor

Avrupa Merkez Bankası (AMB) tahvil alımlarına bugün başlıyor. AMB, 1.1 trilyon euroluk teşvik planı kapsamında ulusal merkez bankaları yoluyla ikincil piyasada ülke tahvili satın alımları gerçekleştirecek. AMB söz konusu planı ile Euro Bölgesi’nde fiyatları artırmayı ve büyümeyi desteklemeyi hedefliyor.

AMB Başkanı Mario Draghi geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, satın alım planının aylık 60 milyar euroda sabit tutulduğunu ancak aylık alımlarda ve sermaye anahtarına (Ülkelerin AMB sermayesindeki payı) bağlılıkta biraz esneklik olabileceğini söyledi.

Draghi, AMB hedefinin “piyasa-nötr” olmak ve piyasada olabildiğince az bozulma yaratmak olduğunu belirtti.

9 Mart 2015
bosluk

Altın 3 ayın en düşüğünden yükseldi

Altın, 1,200 doların altındaki fiyatların Çinli yatırımcıların alımlarını güçlendirebileceği spekülasyonuna bağlı olarak, ABD istihdahdam verisi sonrası gördüğü üç ayın en düşük seviyesinden yükseldi. Platin beş yılı aşkın sürenin en düşük seviyesine indi.

Spot altın yüzde 0.4 yükselerek, Singapur saati ile 15:36’da, ons başına 1,172.45 dolara çıktı. Metal 6 Mart’ta, ABD’de işverenlerin geçen ay beklenenden daha fazla kişiye iş olanağı sağladığını gösteren verinin Fed’in faizleri artıracağı beklentilerini güçlendirmesi sonrası, 1,163.84 dolara kadar inerek, 1 Aralık’tan bu yana en düşük seviyesini gördü.

Altın bu yıl, dünyanın en büyük ekonomisindeki toparlanmanın hisse senetlerinde güçlü yükselişlere neden olması ile birlikte yüzde 0.9 düştü. Dolar, istihdam verisi sonrası 10 yılı aşkın sürenin en yükseğine çıktı.

Singapur’da Australia and New Zealand Banking Group Ltd. analisti Victor Thianpiriya, 1,200 doların altındaki fiyatların talebi güçlendirebileceği tahmininde bulunarak, “Bugün kısa pozisyonların kapatılması ve Çin’den gelen alımların daha da güçlenmesi olasılığı var” dedi ve dolardaki güçlenmenin muhtemelen devam edeceğini ve altın üzerinde aşağı baskı oluşturacağını sözlerine ekledi.

Nisan vadeli altın kontratları, New York Comex piyasasında, yüzde 0.6 yükselişle ons başına 1,171.50 dolara çıktı. Bu yükseliş, bu yılın en uzunu olan beş gün süren kayıp dönemini sonlandırdı.

Spot platin yüzde 0.9 düşüşle ons başına 1,150.63 dolara kadar inerek Temmuz 2009’dan bu yana en düşük seviyesini gördü. Metal bu yıl yüzde 4.3 geriledi.

Spot gümüş, erken saatlerde ons başına 15.7384 dolara kadar inerek 5 Ocak’tan bu yana en düşük seviyesini gördükten sonra, fazla değişmeyrek ons başına 15.89 dolarda kaldı. Palladyum yüzde 0.5 yükselerek ons başına 822.50 dolara ulaştı ve üç gün süren düşüşünü sonlandırdı

9 Mart 2015
bosluk

Serbest piyasada döviz açılış

İstanbul serbest piyasada dolar 2,6250, euro 2,8510 liradan haftaya başladı.

Kapalıçarşı’da 2,6220 liradan alınan dolar 2,6250 liradan satılıyor. 2,8450 liradan alınan euronun satış fiyatı ise 2,8510 lira olarak belirlendi.

Önceki kapanışta doların satış fiyatı 2,6330 lira, euronun satış fiyatı ise 2,8600 lira olmuştu.

9 Mart 2015
bosluk
borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."