AIDS Konusunda Bilgin Site

AIDS Konusunda Bilgin Site


AIDS hastalığıyla ilgili olarak, Bilgifresh.com sitesinde yer alan yazılar, AIDS’li biriyle ilişkiye girerek hastalığı kesinlikle kapar mıyım gibi soruları detaylı bir şekilde yanıtlar. Bu yazılarda, AIDS hastalığıyla ilgili önemli detaylar ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır. Eğer konuyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, Bilgifresh.com sitesine giriş yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.


AIDS hastalığının erken teşhis ve tedavisinin ne kadar önemli olduğuna dair özel bir vurgu yapılmıştır. Günümüzdeki tıbbi gelişmeler sayesinde, AIDS’in ilerlemesi yavaşlatılabilir ve hastaların yaşam kalitesi artırılabilir.


AIDS hastalığıyla ilgili daha fazla detayı internet sitesi üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Sitede hastalığın kökeni, kullanılan tedavi yöntemleri ve izlemeye yönelik ayrıntılı makaleler ve yazılar mevcuttur.

22 Ağustos 2023
bosluk

Sedir adası giriş ücreti

Sedir adası giriş ücreti

Sedir adası Muğla ilimize bağlıdır. Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Kerme Körfezi’nde Sedir adasını görmeniz mümkün olabilecektir. Bu güzel ada hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz, sizlere gezmeliyiz.com isimli internet adresini tavsiye ederiz. Site içerisinde Sedir Adasının güncel giriş ücreti, açılış ve kapanış saatleri gibi çok sayıda önemli detay paylaşılmıştır. Temmuz 2023 tarihi itibariyle Sedir adası için güncel giriş ücreti 250 Türk lirasıdır. Elbette bu fiyatlar zamanla değişim gösterebilir.

Gezmeliyiz.com platformunda Sedir Adası’na dair çok sayıda görsel sizi bekliyor olacak. Adayı yakından görmeden evvel, ön bilgiler toplamak isterseniz siteyi mutlaka ziyaret ediniz. Gezmeliyiz.com isimli web adresi içerisinde, Sedir Adası gibi birbirinden güzel mekanların tanıtımları sizler için yapılmaktadır. Gezmeyi seviyorsanız, bu siteyi de çok seveceğinize eminiz.

Kaynak: https://gezmeliyiz.com

8 Temmuz 2023
bosluk

En iyi Webmaster Forumu

Wmhocasi.com adı altında faaliyetlerine başlayan webmaster forumu kısa zamanda önemli bir kitle edinmiştir. Siz de yeni bir webmaster forumu arıyorsanız, hiç tereddüt etmeksizin Wm Hocası adlı siteye kayıt olabilirsiniz.

Bir webmaster forumu içerisinde olması gereken her kategori, bu forumda da mevcuttur. Domain alıp satmak isteyenler, buradan alışverişlerini kolayca gerçekleştirebilir. Sitede her türlü sosyal medya platformu için ilanlar açılmaktadır. Twitter, Youtube, Instagram, Facebook, Twitch gibi sosyal medya sitelerine yönelik takipçi, beğeni ve yorum alışverişleri sitede yapılır.

Site alış satışları, lisans alış satışları, kupon alış satışları, bot alış satışları, program alış satışları, hesap alış satışları ve fazlası yine Wm Hocası üyelerini beklemektedir. Para kazanmak isteyen tüm webmasterlar Wm Hocasını gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

Aktif bir wm forumu olan Wm Hocası, Google ve diğer arama motorlarında ön plana çıkmak isteyen site sahiplerinin mutlaka girmesi gereken bir forumdur. Sitenizi Google içerisinde daha yukarılarda görmek istiyorsanız, burada seo hizmetleri sunan kişilerden hizmetler alabilirsiniz. Veya sitede paylaşılan makalelerden en güzel şekilde yararlanabilirsiniz.

Freelancer işler, grafik tasarım işleri, açık arttırma ilanları, son dakika teknoloji haberleri ve fazlası yine burada kendine yer bulmuştur.

1 Haziran 2023
bosluk

Yavru Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

Yavru Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

Yavru bir köpeğiniz mi var? Hemen 4pati.net isimli internet adresine ziyaretinizi gerçekleştirin ve buradan Yavru Köpek Bakımı Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt alın. Evde yavru köpek bakımı ve bahçede yavru köpek bakımı elbette farklı şekillerde yapılır. Bu iki bakım arasındaki ayrım, sitede sizlerle paylaşılmıştır.

Bir yavru köpek, eve ilk geldiğinde ne yapmanız gerektiği de sitede detaylıca işlenmiştir. Yavru köpeklere banyo yaptırmak isterseniz, köpeğinizin 8 haftadan daha büyük olduğuna emin olmanız gerekir. Aksi durumda gerek psikolojik, gerek fizyolojik olarak köpeğiniz bu banyodan olumsuz şekilde etkilenebilir.

Yavru köpeğiniz ağladığı vakit ne yapmanız gerektiğini de yine 4pati.net platformundan öğrenebileceksiniz. Tüm köpek sahiplerini bu siteye davet ediyoruz.

28 Mart 2023
bosluk

Ceyhan’a petrol akışı yeniden başlıyor


Bloomberg’in üst düzey yetkiliye dayandırdığı habere göre depremlerin ardından durdurulan Ceyhan Terminali’ne yönelik petrol akışı bugün tekrar başlatılıyor.

Üst düzey yetkilinin Bloomberg’e verdiği bilgiye göre, önlem amaçlı durdurulan akışlar gerekli kontrollerin sağlanmasının ardından önce tanklar için başlatıldı. Yetkilinin verdiği bilgiye göre, tankerler için de akış birazdan başlayacak. Bu, Irak ve Bakü’den gelen petrollerle birlikte ihracatın da yeniden başlayacağı anlamına geliyor.

Kuzey Irak ve Azerbaycan petrolü için önemli bir terminal olan Ceyhan’dan Ocak ayı içinde günde 1 milyon varilin üzerinde petrol ihraç ediliyordu.

Yetkilinin verdiği bilgiye göre, Türk özel sektörü ve TPAO’nun kullandığı Dörtyol terminaline yönelik akış da başlıyor.

7 Şubat 2023
bosluk

Acil ihtiyaç malzemelerinde fahiş fiyat artışlarına denetim

Ticaret Bakanlığı, deprem sonrası acil ihtiyaç malzemelerinde fahiş fiyat artışı yapıldığı iddialarına yönelik ülke genelinde denetim başlatıldığını duyurdu.

Ticaret Bakanlığı; deprem sırasında acil ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarında fahiş fiyat artışı yapıldığı iddialarına yönelik olarak ülke genelinde denetimler başlatıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için devlet kurumları başta olmak üzere herkesin canla başla çalıştığı belirtilerek, “Öte yandan bu üzücü hadise sırasında acil ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarında fahiş fiyat artışı yapıldığı iddialarına yönelik olarak bakanlığımızca ülke genelinde denetimler başlatılmıştır.

Ayrıca elektronik ticaret pazar yerlerine de gerekli tedbirleri almaları yönünde uyarılar yapılmıştır. Bu kapsamda, yaşadığımız bu olağanüstü dönemde devletimiz ve milletimiz büyük bir dayanışma örneği göstererek birbirine kenetlenmişken depremden etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyetini suistimal etmeye yönelik her türlü fırsatçılık faaliyetleri bakanlığımızca yakından takip edilmektedir. Bu tür fırsatçılık eylemlerinde bulunanlara karşı bakanlığımızca en ağır idari yaptırım cezalarının uygulanacağından hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın” denildi.

7 Şubat 2023
bosluk

3 ile 48 saatlik giriş kısıtlaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay arama-kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’a saat 11:00 itibarıyla 48 saat süreyle afetle ilgili sevkiyat yapanlar hariç araç girişinin durdurulduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 2 bin 379 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 bin 483 kişinin yaralandığını bildirdi.

Oktay, AFAD Koordinasyon Merkezi’nde, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fuat Oktay, “Toplam itibarıyla 2 bin 379 hayatını kaybeden vatandaşımız, 14 bin 483 yaralımız var.” dedi.

4 bin 758 binanın yıkıldığını ve 1459 binaya ilişkin de henüz teyit edilmemiş ihbar bulunduğunu belirten Oktay, önceden paylaşılan 6 bin 217 rakamının teyit edilemeyenlerle birlikte hesaplandığında ortaya çıktığını, açıklamaların teyit edilen rakamlar üzerinden devam edeceğini söyledi.

Enkazlardan 7 bin 840 vatandaşın çıkarıldığını belirten Oktay, sahada 11 bin 22 arama kurtarma ekibinin görev yaptığını aktardı. Oktay, bunların 2 bin 353’ünün Maraş’ta, 1549’unun Osmaniye, 1306’sının Gaziantep, 1625’inin Hatay, 1026’sının Malatya, 566’sının Şanlıurfa, 360’ının Diyarbakır, 826’sının Adıyaman, 101’inin Kilis, 438’inin Adana’da ve diğer ekiplerin de ilçelerde bulunduğunu bildirdi.

Romanya, İsviçre, Azerbaycan, Lübnan’dan gelen ekiplerin bölgelere sevk edildiğini belirten Oktay, yurt dışından gelecek yeni ekiplerin de bölgelere sevkinin süreceğini söyledi.

Araçlar ve vinçlerle ilgili bazı sorunların olduğunun iletildiğini ve ilave çalışmalar yapıldığını anlatan Oktay, “Ekskavatör, kazıcı, yükleyici kamyon, toplamda 4 bin 250 araç bölgede. Bir de vinç konusu var. Sahada mevcut olan vinçlere ilave olarak Ankara ve Bursa’dan 6 vinç yola çıkmış durumda. Mardin’den 1, Kayseri’den 1 ve yine Kayseri’den kiralanan 10 vinç, toplam 18 ilave vinç yola çıkmış durumda.” dedi.

Oktay, uçaklarla da ayni yardımların ve arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki havalimanlarına nakliyesine yönelik çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü belirtti.

7 Şubat 2023
bosluk

TABGİS/Bilgin: Deprem bölgesine akaryakıt ikmali konusunda sıkıntı var


Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesine ikmal konusunda sıkıntı olduğunu, yollarda oluşan hasar ve trafik yüzünden sorunlar yaşandığını söyledi.

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Murat Bilgin deprem bölgesindeki akaryakıt tedariki konusunda bilgiler verdi.

Bloomberg HT yayınına katılan Bilgin, trafik ve hava koşulları nedeniyle ulaşımda aksamaların olduğunu yakında Batman rafinerisinin de bölgeye mazot konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Bilgin’in konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

Teknik olarak bazı istasyonlarda deprem hasarı olmuş durumda, bazılarında elektrik hatlarında kopukluk var. Çalışan istasyonlarımız da akaryakıtlarını bitinceye kadar veriyorlar. İkmal konusunda sıkıntı var. Bu bölge Ataş dolum tesisinden besleniyor. Maalesef yollarda birtakım bozukluklar var. İklim koşulları da onları zorluyor. Bir başka problem de trafik olması. İnsanlar bulundukları şehirden çıkmak istiyorlar veya bazıları da yakınlarını almaya gitmek istiyor. Bu da bir trafik karışıklığı oluşturuyor. Elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz.

7 Şubat 2023
bosluk

Avustralya faizi 10 yılın en yüksek seviyesine çıkarttı

Avustralya Merkez Bankası (RBA), enflasyonla mücadele için politika faizini 10 yılın en yüksek seviyesine çıkarttı. Banka yetkilileri, daha fazla artış olacağı sinyalini verdi.

Avustralya Merkez Bankası yılın ilk toplantısında politika faizini tahminlere paralel olarak 25 baz puan artışla yüzde 3,35’e çıkarttı. Bu, Eylül 2012’den beri en yüksek seviye oldu.

Banka böylece enflasyonu dizginlemek için 9 toplantı üst üste faiz artırımına gitti.

RBA Başkanı Philip Lowe küresel enflasyonun çok yüksek olduğunu belirterek “Ancak bu enerji fiyatlarındaki düşüşün, tedarik zinciri sıkıntılarındaki azalmanın ve parasal sıkılaşmanın bir sonucu. Enflasyonun yüzde 2-3’lük hedefe gerilemesi zaman alacak” değerlendirmesini yaptı.

Banka faiz artışında önceden ayarlanmış bir patika olmadığı söylemini de metinden çıkarttı. Yetkililer Aralık ayında sıkılaşmaya ara vermeyi değerlendirmişti.

Ülkede çekirdek enflasyon geçen yılın son çeyreğinde yüzde 6,9 olarak bankanın yüzde 6,5’lik hedefini aşmıştı. Bu nedenle Goldman Sachs ve Deutsche Bank ekonomistleri faizin bu sene yüzde 4’ü aşmasını bekliyor.

7 Şubat 2023
bosluk
borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."