CEYLN ( Ceylan Giyim ) Hissesinde Yaşanan Hareketler


CEYLN hissesi, şu anda işlem gören en volatil hisselerden bir tanesi şüphesiz. Hissede oluşan bazı fiyatlamalar ve tarihleri aşağıdaki gibi sıralanabilir :

29 Kasım 2010 = 0,97

2 Mayıs 2011 = 2,3

9 Ağustos 2011 = 1,15

2 Mart 2012 = 5,16

3 Nisan 2012 = 10,34

16 Nisan 2012 Saat 12:10 fiyatı = 5,34

 

Buradaki tarih ve fiyatlara baktığımız zaman şu yorumları çıkartabiliriz :

29 Kasım 2010’da yatırdığımız 10 Bin türk lirası, sadece 16 Ayda 105 Bin tl’ye dönüşmüş.

Hisseye 3 Nisan’da girenlerin ise şimdiden paraları yarı fiyatına düşmüş durumda.

CEYLN hissesinin, bugünü de en çok düşen hisseler arasında kapatma ihtimali yüksek görünüyor. Bu düşüşleri, çok normal karşılamak lazım. Nitekim sadece 16 ay içerisinde %1000’den fazla prim yapan hissede, ciddi kar satışları gelmesi beklenen bir durumdur.

Borsakolay takipçilerimize bu tür hisseleri alırken dikkatli davranmalarını tavsiye ediyoruz. Bu ve benzeri hisseleri alma konusunda ısrar eder iseniz, paranızın tamamını değil, belirli bir bölümünü yatırmanız önerilir. Nitekim olası düşüşlerde, Maliyet düşürmek oldukça önemlidir. Eğer maliyet düşürülemez ise ya da Stop-loss ile zarar kesilmezse, Bu tepe fiyatlarının tekrar yakalanma ihtimalinin yok denecek kadar az olduğunu hatırlatmak da fayda var.

Yapılan yorumlar, şahsi düşüncelerim olmak ile birlikte, yatırım tavsiyesi değildir. Borsakolay takipçileri, kendi yatırım kararlarını almalıdır.

CEYLN ( Ceylan Giyim ) Hissesinde Yaşanan Hareketler ile Benzer Yazılar:

16 Nisan 2012 Saat : 12:23

“CEYLN ( Ceylan Giyim ) Hissesinde Yaşanan Hareketler” için 2 Yorum

  1. Alp Işık dedi ki:

    Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim, konuyu takibe aldim , ufak bir miktar ile yatirim yapacagim.

  2. hamza dedi ki:

    Selamlar Alp bey,

    Bu konu sadece bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi vermiyoruz. Aksine bu tür Volatil hisselerde, kaybetme riskinin çok büyük olduğunu vurgulamak istedik. Özellikle fiyatlarda düzeltmelere gidildiği zaman, çok kısa zamanda büyük paralar kaybedebilirsiniz. Tüm takipçilerimiz kendi yatırım kararlarını kendisi vermelidir.

    Bol kazançlar dilerim.

CEYLN ( Ceylan Giyim ) Hissesinde Yaşanan Hareketler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."