CEYLN Hisse Senedi Yorumları – Ceylan Giyim

Etiketler:

Ceylan Giyim Hisse senedi, son zamanlarda oldukça volatil bir seyir izlemekte. CEYLN Hisse senedi üzerinde yaşanan bu dalgalı fiyatlamalar hakkında detaylı bilgi verip yorumlarda bulunmak istiyorum.

 

CEYLN Hisse senedi 25 Mart 2011 Fiyatı : 0,59 Tl

CEYLN Hissesi 5 Ekim 2011 Fiyatı : 1,39 Tl

CEYLN Hissesi 25 Kasım 2011 Fiyatı : 2,34 Tl

CEYLN Hisse senedi 5 Mart 2012 Fiyatı : 2,97 Tl

CEYLN Hisse senedi 3 Nisan 2012 Fiyatı : 6,02 Tl

 

25 Mart 2011 – 5 Mart 2012 tarihleri arasında geçen 1 sene içerisinde, CEYLN Hissesi, kendini tam 5’e katlamış durumda. Yani 1 senede % 500 Prim yapmış. 5 Mart’ın akabinde, bu yükselişin hızlandığını görebiliyoruz. 5 Mart – 3 Nisan arasında da CEYLN, kendisini 2’ye katlamış. Yani son 13 ay içerisinde CEYLN senedi, % 1000’i aşkın prim hareketi yapmış. Bir hisse senedi, 13 ayda % 1000 prim yapıyor ise, şartlar ne olursa olsun, kar satışlarının gelmesi son derece beklenen bir durumdu. Ve beklenen kar satışları 3 Nisan sonrasında geldi.

CEYLN Hisse senedi 17 Mayıs 2012 Kapanış fiyati : 1,37 Tl

3 Nisan 2012 – 17 Mayıs 2012 tarihleri arasında gelen satışlarla hissenin Ekim 2011 fiyatlarına geri döndüğüne şahit olduk.

18 Mayıs 2012 günü ise, CEYLN senedinde gelen satışlara bir miktar tepki alımı yapıldığını gözlemledik.

18 Mayıs 2012 CEYLN Kapanış fiyatı : 1,50 Tl

 

CEYLN senedinde, 3 Nisan sonrası yaşanan satışların ve gelen kayıpların, normal olduğunu belirtmekte fayda var. Nitekim, 13 ayda bir senet kendini 10’a katlar ise, çok daha kısa bir süre içerisinde kazandırdıklarını geri alır. Borsanın yazılı olmayan kuralıdır bu. Dolayısı ile yatırımcılar, “daha çok kazanmayalım” düşüncesi yerine, “bu kar bana yeter” düşüncesine sahip olarak, hisseden doğru yerde çıkmasını bilmeli. Bu kar bana yetmez diyenler, stop-loss kullanmasını da beceremezler ise, kazandıklarını sandığı onca paranın çok kısa bir sürede yok olduğunu göreceklerdir.

CEYLN Hisse Senedi Yorumları – Ceylan Giyim ile Benzer Yazılar:

20 Mayıs 2012 Saat : 2:16

“CEYLN Hisse Senedi Yorumları – Ceylan Giyim” için 10 Yorum

 1. şahin yörük dedi ki:

  nereyekadar düşecek bu hissse

 2. hamza dedi ki:

  Merhabalar Şahin bey,

  Umarım hissedeki spekülatif yükseliş esnasında, alım yapmamışsınızdır. Hissede son 3-4 ay içerisinde gerçekleşen düşüşleri ben son derece normal olarak nitelendiriyorum. Normal olmayan durum,

  2 Mart 2009 tarihinde 0,26 tl olan CEYLN Hissesinin,
  2 Nisan 2012 tarihinde 6,02 tl olmasıdır.

  Bir hisse senedi, her ne olursa olsun, sadece 3 yıl içinde % 2000’den fazla artıyor ise, bu hisseye girmeden evvel dikkatli olmak gerekiyor.

 3. FETHİ UZUN dedi ki:

  Elinizdeki hisseleri satmayın arkadaşlar. Aşağıya çekebilecekleri kadar çektiler ve artık hissettirmeden yavaş yavaş yükseltecekler. Bundan önce de böyle oldu bundan sonrada böyle olacak. Yoksa onlar da kazanamazlar. Tahminlerime göre Eylül sonuna kadar 1,00 – 1,10 tl aralığına, yıl sonuna kadar da 1,40 – 1,50 tl aralığına gelmesini bekliyorum. Şimdiye kadar hiç yanılmadım ve yıl sonuna kadar portföyümün % 65 – % 70 artacağını düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyin ama kazanacağımızı gerçekten düşünüyorum. SAYGILAR…….

 4. FERHAT CUHADAR dedi ki:

  ARKADAŞLAR BANADA BİR ARKADAŞIM TİYO GELDİ YÜKSELECEK 1,30-1,50 ARALIĞINA YÜKSELECEK DEDİ BENDE NEVAR NE YOK ALDIM. HADİ HYIRLISI BAKALIM.

 5. hamza dedi ki:

  Ferhat bey, yorumunuzun yayınlanmasına izin verdim. Lakin lütfen mesajlarınızın altına, “Yatırım tavsiyesi olmadığını” belirtiniz. Zira insanlar bu mesajlara göre hisse alır da zarara uğrar ise, sorumlu olursunuz.

  Burada yazılanlar, yatırım danışmanlığı kapsamında asla değildir.

  Ekleme : Hisse senetlerini, tüyolar doğrultusunda almanız gerçekten hiç akıllıca değil. Borsa, at yarışına benzemez. Ha bu hisse yarın öbür gün yükselebilir. Sonra bana gelip de, hani akıllıca değildi demeyin. Benim vurgulamak istediğim husus, başkalarının sözleriyle değil kendi bilgi ve tecrübelerinizle hareket etmeniz gerektiğidir. Bol kazançlar dilerim.

 6. sadık çilingir dedi ki:

  Hisseyi 6,02’den 0,79’a kadar çektiler. Bir hissenin fiyatını düşürmekle kimse para kazanamaz. Büyük oyunculardır hisseyi bu fiyatlara götüren. Yükselmesini de onlar sağlayacaklar. Küçük yatırımcı onların insafına kalmış. Satmanın hiç bir faydası yok. Çünkü bu hissede ortalama maliyet büyük oyuncular için söylüyorum. 2 tl den aşağı değildir. Beklemek en doğrusu. Hatta herkes kendi maliyetine göre beklemesini bilmelidir. gerekirse 1-2 yıl beklenmelidir. Ben anlamıyorum şimdi 0,79 dan satan kişiler hangi mantıkla satıyorlar?Alıcılar için bu fiyatlartabiki iyi olabilir. Hisse düşeceği kadar düşmüş zaten .Bari elinizdekini vermeyin derim ben. Şahsi düşüncelerimdir. yatırım tavsiyesi değildir.

 7. Hüseyin Dal dedi ki:

  çok büyük zararım var 26500 adet hissem var 5,8 den girdim bedelli verdi toplamaı 26500 oldu görün zararımı kafayı yiyecem çıkamıyorumda sıkıntı büyük

 8. hamza dedi ki:

  Geçmiş olsun hocam. Maliyetiniz fazla yüksekmiş gerçekten. Neden stop-loss yapmadınız ki?

  Sevgiler

 9. sonsuzum dedi ki:

  arkadaşlar kayıtlı sermaye tavanını yükselttiler bunun anlamı ya bedelli gelecek ya da bedelsiz sermaye artırımıdır.şirket fabrıka uzerınde bulunan ipoteği tık parayı ödeyip kaldırdı.buradan çıkacak sonuç bu hisse yakın zamanda 1in üzerini görür eğer bedelsiz sermaye artırımı iç kaynaklardan yapılırsa veya nakit ödeme yaparsa o zaman bu hisseyi kimse tutamaz diye düşünüyorum…tabiki büyük oyuncuların zamanı gelmedi bu kağıdın değeri 0,90lar değil olmayacakta yeri ve zamanı gelincede uçuşa gececektir.

 10. sonsuzum dedi ki:

  arkadaşlar kayıtlı sermaye tavanını yükselttiler bunun anlamı ya bedelli gelecek ya da bedelsiz sermaye artırımıdır.şirket fabrıka uzerınde bulunan ipoteği tık parayı ödeyip kaldırdı.buradan çıkacak sonuç bu hisse yakın zamanda 1in üzerini görür eğer bedelsiz sermaye artırımı iç kaynaklardan yapılırsa veya nakit ödeme yaparsa o zaman bu hisseyi kimse tutamaz diye düşünüyorum…tabiki büyük oyuncuların zamanı gelmedi bu kağıdın değeri 0,90lar değil olmayacakta yeri ve zamanı gelincede uçuşa gececektir.yazılı olanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.saygılar…

CEYLN Hisse Senedi Yorumları – Ceylan Giyim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."