TAVHL Hisse Senedi Yorumu Mayıs 2012


TAV Hava Limanları hisse senedi, Mayıs ayının ilk işlem gününe oldukça olumlu bir başlangıç yaptı. IMKB’nin yüzde 2’ye yakın düşüş yaptığı bir günde, TAV Hissesi % 1,73 prim gördü.

Tav Hava Limanları hisse senedinde 2 Mayıs günü yaşanan % 1,73’lük artıştan ziyade, konuşulması gereken konu, hissede 9.0x direncinin kırıldığı olabilir. TAVHL, gün içerisinde 9,50 seviyelerini test etmeyi başardı. Lakin 2.seansın kapanışına doğru endeksteki hızlı düşüş nedeniyle biraz olsun TAVHL Hissesinde de geri çekilmelerin yaşandığını söyleyebiliriz.

Aralık 2011 başından, Şubat 2012 başı aralıklarında 7,60 destek – 8,10 direnci arasında gidip gelen TAVHL Hissesi, Şubat ayının ilk haftasından itibaren 8,10 direncini kırdı ve kısa sürede 9 tl fiyatına ulaştı.

TAVHL senedinin, Mayıs ayında izleyeceği yol, anbean Borsakolay ziyaretçilerine sunulacaktır.

 

TAVHL Hisse Senedi Yorumu Mayıs 2012 ile Benzer Yazılar:

3 Mayıs 2012 Saat : 2:10

“TAVHL Hisse Senedi Yorumu Mayıs 2012” için 5 Yorum

 1. acaba bu hisse nereye kadar gider potansiyeli nedir bilen varmı dedi ki:

  çok sağlam bir hisse enaz 14/ü görür

 2. hamza dedi ki:

  TAVHL Hisse senedini ben de beğeniyorum. Birçok kere de bu hisseyi almıştım ve kar ile satmıştım. Lakin şimdilik 14 Tl gibi bir rakamın görülebileceğini pek düşünmüyorum. TAV Hava limanları hisse senedinin beğenmiş olduğum tarafı da zaten budur. Diğer bazı hisseler gibi, bir anda spekülatör yükselişler yapmıyor. Ayağı yere sağlam basan yükselişler yapmakta. 14 tl rakamını görür mü ? Belki görür. Lakin kısa vadede görülme ihtimalinin olmadığına inaniyorum. Ayrıca olası düşüş ihtimallerini de mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.

  Eğer 9.0x desteği kırılır ise, bir sonraki önemli destek seviyesi 8.30’larda. 8,30’lar da kırılırsa 7,64 civarında bir desteği mevcut. Dolayısı ile alım yapar iken, tüm paranızı bir anda yatırmayınız. Kenarda mutlaka nakit bırakınız ki, olası düşüşlerde maliyetinizi düşürebilin.

  14 Tl rakam tahmininizi, az önce de belirttiğim gibi teknik anlamda şu an için gerçekçi bulmamaktayım. Elbette belki birkaç sene sonra bu rakama varılabilir. Ama şimdilik bu rakam gerçekçi değildir.

  Başka sualleriniz olduğu takdirde her daim çekinmeden sorabilirsiniz.
  Sevgilerimle

 3. cem şirin dedi ki:

  tavhl 11.05.2012 günü genel kurul var.. beklentiyi bilenler 9.10 kadar herkesin eline kagıdı bırakıyorlar…haberiniz olsun bosaltın

 4. cem şirin dedi ki:

  kagıdın teknik analizi 9.68 de dirençte karsılastı.destek 9.10 .. sonra biraz yatay ve sonra tekrar trnde bağlı olarak artı yazar.. bugun bolinger ortalamasına ulastı. asagı keserse dediğim gibi 9.10 lar kacınılmaz..bu kadar yatırım ortaklıgının al dediği hisse baska kagıtta olsa 10 tavan yapardı…hele bu kadar haberden sonra tavsiyem agırlık azalt..genel kurulda ekstra bir sey cıkmayacagı zaten beliirli konular oldugu acıklandı..

 5. hamza dedi ki:

  Cem bey,

  Değerli yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Sizin de belirtmiş olduğunuz gibi, 4 Mayıs 2012 günü 9,66’lar denendikten sonra satışların geldiğini görebiliyoruz. Hissenin zirve yaptığı dönemleri yaşamaktayız. Dolayısı ile olası düşüşlere karşı da hazırlıklı olmak gerekiyor. 9,10’dan geri dönebilir ise, 9,10 – 9,60 bandında hareketler bir süre daha devam eder. 9,10 desteği kırıldığı takdirde, 8,60’lara, oradan 8,30’lara düşüş yaşanabilir.

  Benim yine de sevdiğim hisselerden biridir TAVHL hissesi. Portfoyümde mümkün olduğunca tutmaya çalışıyorum.

TAVHL Hisse Senedi Yorumu Mayıs 2012 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."