ABD doğalgazı 2012’den beri ilk kez 2 doların altında


ABD doğalgazı, elektrik santrali ve ısınma yakıtında fazlanın rekor düzeye yaklaşmasıyla, Salı günü, Nisan 2012’den beri ilk defa 2 doların altına indi.

Yeraltı boşlukları ve depolar dolduğu gibi, yılın bu zamanı için alışılmadık hava sıcaklığı da, doğalgaz talebinde azalma riski oluşturuyor. Para yöneticilerinin, doğalgaz piyasasına yönelik aşağı yönlü pozisyon sayısının geçen hafta, tüm zamanların en yükseğine çıkmasıyla, vadesi en yakın kontrat, dün kaydettiği yüzde 9.8’lik düşüşü genişleterek Salı günü yüzde 5.5 daha düştü.

Londra’da Energy Aspects Ltd. doğalgaz, kömür ve karbon araştırma başkanı Trevor Sikorski “Hava her yerde ısınıyor ve depolarda çok fazla doğalgaz var.Bu kadar doğalgazı ne yapacaksın? Piyasanın kışın kullanabileceğinden çok daha fazla doğalgazımız var” dedi.

ABD doğalgazı 2012’den beri ilk kez 2 doların altında ile Benzer Yazılar:

27 Ekim 2015 Saat : 5:20

ABD doğalgazı 2012’den beri ilk kez 2 doların altında Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."