ABD hisseleri “ISM” ile yükseliyor


ABD hisseleri, imalat sanayii endeksinin gelişme göstererek, ekonominin sert geçen kış sonrasında ayakta durduğuna yönelik iyimserliği artırması ile yükselirken, Standard & Poor’s 500 Endeksi gün içi zirve rekoruna doğru ilerliyor.

Cisco Systems Inc. yüzde 5.5 ilerleyerek teknoloji hisselerindeki artışa öncülük etti. Celgene Corp., bir kanser ilacı araştırma şirketi ile iş birliği anlaşması yapması sonrasında yüzde 4.2 ralli yaptı. Wynn Resorts Ltd. yüzde 2.3 ilerlerken, Ford Motor Co. ise Mart satışlarının tahminleri aşması ile Eylül’den bu yana en dik artışı gerçekleştirdi.

ABD hisseleri “ISM” ile yükseliyor ile Benzer Yazılar:

2 Nisan 2014 Saat : 10:51

ABD hisseleri “ISM” ile yükseliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."