ABD hisseleri istihdam verisi sonrası yatay seyretti


ABD hisseleri, ABD’de Cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verisinin tahminlerin altında kalmasının ardından, fazla değişmedi.

S&P 500 Endeksi, New York saatiyle 10:00’da yüzde 0.1’den daha az yükselerek 2,430 seviyesine geldi. Gösterge, Salı günü, yüzde 0.8 yükselerek, yeni bir rekora ulaştı. Dow Jones Endeksi, 6 puan yükselerek 21,149 seviyesine geldi.

*Gayrimenkul ve telekomünikasyon hisseleri erken işlemlerde kazançlara öncülük etti ve en az yüzde 0.4 yükseldi.

*10 yıllık Hazine tahvillerinin faizi 4 baz puan düştü.

*Enerji hisseleri, Petrol fiyatlarındaki son düşüşle birlikte geriledi. Batı Teksas Petrol ü yüzde 1.7 düştü. Vadeli ham Petrol kontratları, ABD’nin stok verisinin, OPEC’in arz fazlasını dengeleme çabalarının başarıya ulaşması için biraz daha zamana ihtiyacı olduğuna işaret etmesiyle, varil başına 47 doların altına düştü.

ABD hisseleri istihdam verisi sonrası yatay seyretti ile Benzer Yazılar:

3 Haziran 2017 Saat : 11:51

ABD hisseleri istihdam verisi sonrası yatay seyretti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."