ABD hisseleri “kar sezonuyla” zirveden düştü


ABD hisse senetleri, Intel Corp. ve Southwest Airlines Co.’nun da dahil olduğu şirketlerden gelen hayal kırıklığı yaratan sonuçlarla düşerek, şirket karlarının hisse senetlerini yeni zirvelere taşıyacak kadar iyi olduğuna dair düşüncelere şüphe getirdi.

S&P 500, New york’ta yüzde 0.4 düşerek 2,165.01 seviyesine geldi ve iki haftanın en büyük düşüşünü kaydetti. Dow Jones Sanay Endeksi, üç yılı aşkın kazanç serisini durdurdu.

Hartford Funds Investment Consulting Group’tan Tom Siomades, “Rallinin çoğunluğu Brexit sonrası rahatlamadandı ve bazı iyi kar sonuçlarının dışında başka bir şey göremiyorum.” dedi ve “Bir diğer konu ise, yaz aylarındayız ve piyasa sakin. Kar sonuçlarından başka hiçbir şey piyasaları hareketlendiriyormuş gibi gözükmüyor.” dedi.

ABD hisseleri “kar sezonuyla” zirveden düştü ile Benzer Yazılar:

21 Temmuz 2016 Saat : 11:51

ABD hisseleri “kar sezonuyla” zirveden düştü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."