ABD hisseleri ‘OPEC’in ardından geriledi


Standard & Poor’s 500 Endeksi, OPEC’in üretimi sabit bırakma kararının ardından, enerji şirketlerinde yaşanan düşüşün ve perkande şirketlerindeki yükselişe ağır gelmesi ile geriledi.

Exxon Mobil ve Chevron, Standard & Poor’s 500 Endeksi’ndeki petrol ve doğal gaz şirketlerindeki düşüşe öncülük etmelerinin ardından, yüzde 4.2’den fazla değer kaybettiler. American Airlines ve Delta Air Lines, düşük petrol fiyatlarının sağlayacağı faydanın yarattığı iyimserlik ile yüzde 5.5 kadar yükseldiler. Wal-Mart ve United Parcel Service, Kara Cuma’da yaşanan artış sayesinde, yüzde 2.8’den fazla değer kazandılar.

S&P 500 yüzde 0.3 değer kaybederek, günü 2,067.61 puandan tamamladı. Dow Jones endeksi yatay seyrederek 17,829.91 puandan kapandı. Nasdaq 100 Endeksi yüzde 1.5 değer kaybetti. ABD gösterge endeksleri dünkü Şükran Günü tatilinin ardından bugün de erken kapanış yaptı.

S&P 500 26 Kasım’da rekor seviyeden kapanış yaptı ve ikinci aylık kazancını elde etti. Endeks, ABD ekonomisinin iyice toparlandığını gösteren verilerin ardından geçen ay gördüğü en düşük seviyeden bu yana yüzde 11 yükseldi.

ABD hisseleri ‘OPEC’in ardından geriledi ile Benzer Yazılar:

1 Aralık 2014 Saat : 12:38

ABD hisseleri ‘OPEC’in ardından geriledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."