ABD hisseleri tarım dışı istihdam verisiyle yükseldi


ABD hisseleri, ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı tarım dışı istihdam verisinin ardından haftanın en büyük yükselişini kaydetti.

Finans hisseleri, Trump yönetiminin sektördeki düzenlemeleri azaltacağı görünümüyle yükselişe geçti. Bankalar, ABD başkanı Trump finans sektöründe düzenlemeleri azaltmaya ilişkin başkanlık emri imzalamaya hazırlanırken iki ayın en iyi performansını sergiledi.

S&P 500 Endeksi, Perşembe günü yatay seyretmesinin ardından New York saatiyle 13:26’da yüzde 0.7 yükselerek 2,296.86’ya ulaştı. Dow Jones Endeksi, 177 puan artarak 20,061.63’e çıktı.

ABD hisseleri tarım dışı istihdam verisiyle yükseldi ile Benzer Yazılar:

4 Şubat 2017 Saat : 11:26

ABD hisseleri tarım dışı istihdam verisiyle yükseldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."