ABD hisseleri yılın en parlak haftasını geride bıraktı


ABD hisse senetleri, küresel hisse senetlerinin 2011’den bu yana en kötü çeyrek dönemini geçirdikten sonra başlattığı yükselişini sürdürmesi ile birlikte değer kazandı ve Standard & Poor’s 500 (S&P 500) Endeksi bu yılın en büyük haftalık yükselişini gerçekleştirdi.

Hisseler Cuma günü, bu ayın şimdiye kadarki en iyi performans gösteren iki grubu enerji ve ham madde şirketlerinin desteği olmaksızın yükseldi. Enerji grubu son altı yılın en uzun yükseliş dönemini sonlandırdı. Apple Inc. yüzde 2.4 yükseldi ve teknoloji hisselerini yukarı itti. Alcoa yüzde 6.8 değer kaybetti ve emtia ile ilgili şirketlerin hisseleri üzerinde baskı oluşturdu.

S&P 500 Endeksi Cuma günü yüzde 0.1 yükselerek 2,014.89 puandan kapandı ve haftayı yüzde 3.3 kazançla geçerek Aralık ayından bu yana en hızlı haftalık kazancını gerçekleştirdi. Dow Jones Endeksi 33.74 puan ya da yüzde 0.2 yükselişle günü 17,084.49 puandan tamamladı. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0.4 yükseldi. ABD hisse senedi piyasalrında dün yaklaşık 6.8 milyar adet hisse el değiştirdi ve bu üç ayın ortalamasının yüzde 8 altında.

ABD hisseleri yılın en parlak haftasını geride bıraktı ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2015 Saat : 3:32

ABD hisseleri yılın en parlak haftasını geride bıraktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."