ABD hisseleri zirve rekorunu genişletiyor


ABD hisseleri, özel sektör istihdamının geçtiğimiz ay yükselmesi ile ekonomiye olan güvenin artması sonrasında yükselişi dördüncü güne taşırken, Standard & Poor’s 500 Endeksi zirve rekorunu genişletiyor.

Intuitive Surgical Inc., JMP Securities LLC’nin hisse notunu artırması ile yüzde 4 ilerledi. MannKind Corp. yüzde 74 sıçrarken, Apollo Education Group Inc. ise yüzde 7.9 geriledi.

S&P 500 Endeksi yüzde 0.2 yükselerek New York saati ile 12:04’te 1,888.97 puan oldu. Dow Jones endeksi ise 17.18 puan, yani yüzde 0.1 artışla 16,549.79 puanda. Endeks dün 31 Aralık’taki zirve rekorunun 44 puan altında kapandı. Yine aynı saatlerde S&P 500 işlem hacmi 30 günlük ortalamanın yüzde 8.5 altında seyretti.

ABD hisseleri zirve rekorunu genişletiyor ile Benzer Yazılar:

2 Nisan 2014 Saat : 10:51

ABD hisseleri zirve rekorunu genişletiyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."