ABD işsizlik başvuruları beklentinin altında geldi


ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Perşembe günü açıklanan verilere göre ABD işsizlik haklarından yararlanma başvuruları, 4 Haziran’da sonlanan haftada beklenmedik bir şekilde 4,000 düşerek 264,000 oldu.

İşsizlik başvuruları verisine ilişkin Bloomberg anketinden çıkan sonuçlara göre uzmanların medyan tahmini, verinin 270,000’e yükseleceği yönündeydi.

Süregelen işsizlik başvuruları ise geçtiğimiz haftada 2.1 milyon kişi azalarak yaklaşık 16 yılın dip seviyesine geriledi ve 2.095 milyon düzeyinde gerçekleşti.

New York’ta Jefferies LLC para piyasası ekonomisti Tom Simons, “işsizlik başvurularından gelen sinyal, istihdam verisinde olduğu gibi olumsuz değil. İşgücü piyasasında koşullar hala sıkı” dedi.

ABD işsizlik başvuruları beklentinin altında geldi ile Benzer Yazılar:

9 Haziran 2016 Saat : 6:56

ABD işsizlik başvuruları beklentinin altında geldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."