ABD tahvil faizleri “veriler” ile geriledi


ABD tahvil faizleri “veriler” ile geriledi

ABD’de Hazine tahvil faizleri, süregelen işsizlik başvurularında artış ve enflasyonun Fed hedefinin altında seyrettiğini görülmesi ile geriledi.

Bloomberg Tahvil İşlemcisi verilerine göre 10 yıllık tahvil faizleri New York saatiyle 13:50’de 5 baz puan düşüşle yüzde 2.84 olarak kaydedildi. Kasım 2023 vadeli yüzde 2.75’lik tahvil fiyatı ise 13/32, yani 1,000 dolar nominal değerde 4.06 dolar artarak 99 6/32 oldu. Faiz 13 Ocak’ta 2.82 ile 11 Aralık’tan bu yana en düşüğü görmüştü.

ABD tahvil faizleri “veriler” ile geriledi ile Benzer Yazılar:

17 Ocak 2014 Saat : 8:02

ABD tahvil faizleri “veriler” ile geriledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."