ABD’de 1.el konut satışları 6 yılın en yükseğinde


ABD’de 1.el konut satışları Ağustos ayında 6 yıldan uzun bir sürenin en yüksek seviyesine ulaşarak konut sektöründeki toparlanmanın ilerleme kaydettiğine işaret etti.

Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, 1. el konut satışları yıllık bazda yüzde 18 artış ile 504,000’e yükselerek Mayıs 2008’den bu yana en büyük artışı gösterdi. Bloomberg anketine katılan 74 ekonomistin tahmin medyanı 1. el konut satışlarının Ağustos’ta 430,000 olacağı yönünde seyrediyordu. Ağustos’taki bir aylık yükseliş Ocak 1992’den bu yana en büyük oran olarak kaydedildi.

ABD’de 1.el konut satışları 6 yılın en yükseğinde ile Benzer Yazılar:

24 Eylül 2014 Saat : 9:40

ABD’de 1.el konut satışları 6 yılın en yükseğinde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."