ABD’de cari açık beklenenden düşük çıktı


ABD’de cari işlemler açığı 4. çeyrekte %3.1 düşüşle 112.4 milyar dolar oldu. Bloomberg’in anketine katlan uzmanların medyan tahmini cari açığın 129 milyar dolar olması yönündeydi.

3. çeyrek cari açık rakamı ise 113 milyar dolardan 116 milyar dolara revize edildi.

Bloomberg’in anketine katılan 30 ekonomistin cari açıkiçin tahminleri 120 milyar dolar ile 131.4 milyar dolar

Mal ve hizmetlerin dengesi söz konusu dönemde, önceki çeyrekteki seviyesi olan 116.23 milyar doalrlık açıktan 132.32 milyar dolar açığa yükseldi.

Böylelikle cari işlemler açığının GSYİH’ya oranı üçüncü çeyrekteki seviyesi olan yüzde 2.5’ten yüzde 2.4’e geriledi.

ABD’de cari açık beklenenden düşük çıktı ile Benzer Yazılar:

21 Mart 2017 Saat : 4:56

ABD’de cari açık beklenenden düşük çıktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."