ABD’de dayanıklı mal siparişleri % 2.0 düştü


ABD’de dayanıklı tüketim malları, diğer bir deyişle ömrü en az 3 yılın olan malların siparişleri, Ağustos ayında yüzde 2.0 düştü. Bu veri Temmuz ayında yüzde 1.9 gerilemişti.

Bloomberg’in anketine katılan 79 ekonomistin tahminlerinin medyanına göre, dayanıklı mal siparişlerinin Ağustos ayında yüzde 2.3 düşmesi bekleniyordu. Tahminler yüzde 5 düşüş ile yüzde 1.5 artış arasında geldi.

ABD’de dayanıklı mal siparişleri % 2.0 düştü ile Benzer Yazılar:

25 Eylül 2015 Saat : 12:40

ABD’de dayanıklı mal siparişleri % 2.0 düştü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."