ABD’de dayanıklı mal siparişleri yüzde 2.8 azaldı


ABD’de dayanıklı mal siparişleri Şubat ayında, dört ayda üçüncü kez düşerek ABD sermaye yatırımlarında uzun süreli bir yavaşlamanın simnyalini verdi.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın Perşembe günkü açıklamasına göre en az üç yıl dayanması beklenen mal ve malzeme siparişleri, Şubat ayında yüzde 2.8 düşüşi kaydetti. Havacılık dışı savunma hariç siparişler, aynı dönemde yüzde 1.8 düştü.

Florida’da Raymond James Financial Inc. baş ekonomisti Scott Brown, “Durum hala çok kırılgan. Şirketleri tedirgin edecek çok fazla olumsuzluk var” dedi.

Bloomberg anketine katılan 74 ekonomistin medyan tahmini tüm siparişlerde yüzde 3’lük bir düşüş olacağını öngörürken, tahminler yüzde 7’lik azalış ve yüzde 0.5’lik artış arasında dalgalandı.

ABD’de dayanıklı mal siparişleri yüzde 2.8 azaldı ile Benzer Yazılar:

25 Mart 2016 Saat : 5:04

ABD’de dayanıklı mal siparişleri yüzde 2.8 azaldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."