ABD’de işsizlik başvuruları 7 yılın en düşüğünde


ABD’de işsizlik başvuruları, işgücü piyasasının gelişmeye devam etmesiyle, geçtiğimiz hafta yedi yılın en düşük seviyesine geriledi.

Başvurular 10 Mayıs’ta sona eren haftada 24,000 düşüşle Mayıs 2007’den bu yana en düşük seviye olan 297,000’e gerilerken, Bloomberg anketine katılan bütün ekonomistlerin tahminin altında gerçekleşti. Ankete katılan 49 ekonomistin tahmin medyanı başvuruların 320,000 düzeyinde olacağı yönündeydi.

ABD’de işsizlik başvuruları 7 yılın en düşüğünde ile Benzer Yazılar:

18 Mayıs 2014 Saat : 6:39

ABD’de işsizlik başvuruları 7 yılın en düşüğünde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."