ABD’de işsizlik başvuruları beklentinin üstünde


ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geçtiğimiz hafta Şubat’tan bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre başvurular 4 Temmuz’da sona eren haftada 297 bin ile beklentinin üstünde gerçekleşti. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı 275.000 olmuştu.

Verinin bu dönemde 4 Temmuz tatili ve otomotiv fabrikalarındaki mevsimsel kapanmaları nedeniyle volatil olabileceği belirtiliyor. Başvurular yine de kritik eşik olarak görülen 300.000’in altındaki 18. haftasını kaydetti.

Pennsylvania’da bulunan Moody’s Analytics Ekonomisti Ryan Sweet “300 binin altındaki rakamlar tarihi açıdan nadir görülüyor. Ancak bu yılki norm bu seviyelerde. Bu aslında ayda 200 bin istihdam sağlayan bir ekonomi için doğal” diye konuştu.

ABD’de işsizlik başvuruları beklentinin üstünde ile Benzer Yazılar:

11 Temmuz 2015 Saat : 9:55

ABD’de işsizlik başvuruları beklentinin üstünde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."