ABD’de işsizlik başvuruları düştü


ABD’de işsizlik başvuruları düştü

Geçen hafta daha az Amerikalının işsizlik başvurusu yapmasıyla, istihdam piyasasının güçlenmeye devam ettiği sinyalleri verildi.

Washington’daki Çalışma Bakanlığı verilerine göre, işsizlik başvuruları 11 Ocak ile biten haftada 2,000 azalarak 326,000’e gerileyerek Kasım sonundan beri en düşük seviyesini kaydetti. Bloomberg anketine katılan 51 ekonomistin tahminlerinin medyanı 328,000 olacağı şeklindeydi. Çalışma Bakanlığı sözcüsü verilerin beklentiler doğrultusunda gerçekleştiğini belirtti.

ABD’de işsizlik başvuruları düştü ile Benzer Yazılar:

17 Ocak 2014 Saat : 8:00

ABD’de işsizlik başvuruları düştü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."