ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklenenden düşük geldi


ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklenenden düşük geldi

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geçen hafta 55 bin kişi azalarak 787 bine geriledi

ABD’de işsizlik haklarından yararlanmak için başvuranların sayısı geçen hafta 55 bin kişi azalarak 787 bin oldu. Bloomberg anketine katılan uzmanların 800 bin ile 910 bin arasında değişen tahminlerinin medyanı 870 bin idi.

Önceki haftanın başvuruları 898 binden 842 bine aşağı revize edildi. Volatil işsizlik başvuruları verisinde dört haftalık hareketli ortalama 17 Ekim haftasında 811.3 bin oldu.

Düzeltilmemiş işsizlik başvuruları 829.7 binden 756.6 bine revize edildi. Süregelen işsizlik başvuruları 1 milyon 24 bin azalarak 8 milyon 373 bine geriledi.

ABD’de Kovid-19 salgını nedeniyle işsizlik yardımı başvurularında Mart ayında ciddi bir artış olmuştu. 14 Mart haftasında 282 bin seviyesinde gerçekleşen başvurular bir sonraki hafta 3 milyon 307 bine yükseldi.

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklenenden düşük geldi ile Benzer Yazılar:

25 Ekim 2020 Saat : 9:32

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklenenden düşük geldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."