ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentinin altında


ABD Çalışma Bakanlığı’nın bugün açıklanan verilerine göre, işsizlik maaşına ilk kez geçen hafta başvuranların sayısı 265 bin oldu. Bloomberg anketine katılan 42 ekonomistin beklentisi 269 bindi

4 haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuruları 250 kişi arttı ve 259.750’ye yükselirken süregelen işsizlik başvuruları 12 Martta sona eren haftada 39 bin düşerek 2.18 milyon oldu.

İşsizlik başvuruları son 55 haftadır 300 binin altında seyrediyor. Bu, 1973’ten bu yana ilk kez görülüyor. Ekonomistler bu durumun sağlıklı istihdam piyasasıyla uyumlu olduğunu ifade ediyor.

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentinin altında ile Benzer Yazılar:

25 Mart 2016 Saat : 5:05

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentinin altında Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."