ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geriledi


ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geçtiğimiz hafta beklenmedik şekilde geriledi ve işgücü piyasasında iyileşmeye işaret etti.

ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, işsizlik maaşı başvuruları, 12 Temmuz’da sona eren haftada 3,000 düşerek 302.000 seviyesine indi. Bloomberg anketine katılan 51 ekonomistin tahmin medyanı başvuruların 310.000 olacağı yönündeydi. İşsizlik maaşı almaya devam eden kişi sayısı ise 7 yılın en düşük seviyesine geriledi.

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geriledi ile Benzer Yazılar:

17 Temmuz 2014 Saat : 6:16

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları geriledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."