ABD’de istihdam beklenenden güçlü çıktı


ABD’de özel sektör firmaları, Kasım ayında, istihdamda son bir yılın en hızlı artışını gerçekleştirdi. Bu durum, ABD’li işverenlerin, bir ay önceki hükümeet kapanmasının ardından, talep konusunda iyimser olduklarını işaret ediyor.

Roseland, New Jersey’de ADP Research Institute’un açıkladığı verilere göre, Ekim ayında revize rakamla 184,000 artan özel sektör istihdamı, Kasım ayında 215,000’lik bir artış gösterdi. Bloomberg’in anketine katılan ekonomistlerin tahminlerine göre, bu verinin 170,000 artması bekleniyordu.

ABD’de istihdam beklenenden güçlü çıktı ile Benzer Yazılar:

4 Aralık 2013 Saat : 11:57

ABD’de istihdam beklenenden güçlü çıktı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."