ABD’de konut başlangıçları beklentiden az geriledi


ABD’de konut başlangıçları beklentiden az geriledi

ABD’de konut başlangıçları, Aralık ayında beklentinin altında gerileyerek 2007’den bu yana en iyi yıllık performansı tamamladı.

Konut başlangıçları Aralık ayında yüzde 9.8 düşüşle 999,000 olurken, Kasım ayı verisi 1.11 milyona revize edilerek Kasım 2007’den bu yana en yüksek seviyede gerçekleşti. Bloomberg anketine katılan 83 ekonomistin tahmin medyanı konut başlangıçlarının 985,000’e gerileyeceği yönündeydi. İnşaat izinleri ise yüzde 3 düşüşle 986,000’e indi.

ABD’de konut başlangıçları beklentiden az geriledi ile Benzer Yazılar:

18 Ocak 2014 Saat : 6:14

ABD’de konut başlangıçları beklentiden az geriledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."