ABD’de konut fiyatları beklentiye paralel arttı


ABD’de 20 şehirde konut fiyatları, Ağustos’ta biten 12 aylık dönemdeki en hızlı artışı kaydetti. Artış, sektörün artan taleple güçlendiğine işaret etti.

S&P Case Shiller Konut Fiyatları Endeksi %5.1 arttı. Endeks Temmuz’da biten 12 aylık dönemde yüzde 4.9 artmıştı. En yüksek artışlar %10.7 ile Denver ve San Francisco’da, en düşük artış ise yüzde 1.8’le New York’ta gerçekleşti.

Bu yılın en yüksek düzeyi olan konut fiyat endeksi Bloomberg analistlerinin beklentisi doğrultusunda gerçekleşti. Bloomberg anketine katılan 29 ekonomistin tahminleri %4.7 ile %5.7 aralığındaydı.

ABD’de konut fiyatları beklentiye paralel arttı ile Benzer Yazılar:

27 Ekim 2015 Saat : 5:18

ABD’de konut fiyatları beklentiye paralel arttı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."