ABD’de Michigan Tüketici Güveni Aralık’ta 12 yılın en yüksek seviyesine ulaştı


Michigan Üniversitesi Tüketici Güveni Endeksi, Aralık ayında artarak 98.2’ye ulaştı. Endeks, 2004 yılından bu yana olan en yüksek seviyesine geldi. Michigan Üniversitesi’nin açıkladığı veri, Trump’ın başkan seçilmesinin ardından ABD ekonomisinin sağlığı konusundaki iyimserliği artırıyor.

Michigan Üniversitesi, Cuma günü tüketici güveninin Kasım ayında 93.8’den 98.2’ye çıktığını bildirdi. Ayın başında açıklanan veri ise tüketici güveni göstergesinin Aralık ayında 98 seviyesinde olduğunu göstermişti.

Önümüzdeki 5-10 yıl için enflasyon beklentileri ise rekor düşük seviyesi olan yüzde 2.3’e indi. Beklentiler endeksi, Aralık ayında 88.9’dan 89.5’e yükseldi. Cari koşullar endeksi ise Aralık ayında 111.9’a geldi.

ABD’de Michigan Tüketici Güveni Aralık’ta 12 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ile Benzer Yazılar:

25 Aralık 2016 Saat : 10:31

ABD’de Michigan Tüketici Güveni Aralık’ta 12 yılın en yüksek seviyesine ulaştı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."