ABD’de özel sektör istihdamı beklenenden kötü


ABD’de özel sektör istihdamı Nisan ayında beklentinin altında kaldı.

ADP Research Institute’ın raporuna göre, istihdam geçen ay 169.00 artış gösterdi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı 200 bin artış yönündeydi. Mart ayı verisi ise 189.000’den 175 bine revize edildi.

ABD’de tüm gözler Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam artışı verisine çevrilmiş durumda. ABD Merkez Bankası Fed yetkilileri, Nisan ayındaki toplantıda ilk çeyrekte görülen zayıflığın kış aylarıyla bağlantılı olduğunu ve kısmen geçici faktörleri yansıttığını kaydetmişlerdi.

ABD’de özel sektör istihdamı beklenenden kötü ile Benzer Yazılar:

7 Mayıs 2015 Saat : 12:59

ABD’de özel sektör istihdamı beklenenden kötü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."