ABD’de sanayi üretimi yükseldi


ABD’de sanayi üretimi yükseldi

ABD’de sanayi üretimi, Aralık’ta üst üste beşinci ayda yükselirken, 2010’dan bu yana da en güçlü çeyreği gerçekleştirerek imalat sanayiinin ABD ekonomisindeki ilerlemeye yardımcı olduğuna işaret etti.

Fabrika, maden ve kamu üretimleri, Kasım ayındaki revize edilen yüzde 1’lik artışın ardından, Aralık ayında da yüzde 0.3 yükseldi. Bu artış, Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı ile örtüştü. İmalat sanayii üretimi ise beklenenden fazla yükseldi.

ABD’de sanayi üretimi yükseldi ile Benzer Yazılar:

18 Ocak 2014 Saat : 6:14

ABD’de sanayi üretimi yükseldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."