ABD’de toparlanma işareti!


Hafta başından bu yana merakla beklenen ABD tarım dışı istihdam verisi geldi. Çalışma Bakanlığı’nın verilerine göre tarım dışı istihdam Ekim ayında 204 bin kişiyle beklentilerin neredeyse iki katı arttı. Beklentiler Ekim ayında tarım dışı istihdamın 125 bin kişi artacağı yönündeydi. ABD’de işsizlik Ekim ayında yüzde 7,3’e yükseldi. İşsizlik Eylül’de yüzde 7,2’ydi.

PİYASALARIN İLK TEPKİSİ

Cnbc-e’nin haberine göre; rakamlar piyasaların istemediği yönde gerçekleşti. Verinin ardından BIST 100 yüzde 2,4 değer kaybederek 74 bin 025 puana geriledi. Dolar/TL 2,05’i aştı, sepet bazında TL 2,38’i aştı. ABD verisinin ardından 10 yıllık gösterge faiz yüzde 9,21’e kadar yükseldi. Altının onsu da 1300 doların altına geriledi.

ABD’de toparlanma işareti! ile Benzer Yazılar:

10 Kasım 2013 Saat : 4:22

ABD’de toparlanma işareti! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."