ABD’de TÜFE 6 ayın en hızlı artışını kaydetti


ABD’de TÜFE 6 ayın en hızlı artışını kaydetti

ABD’de tüketici fiyatları endeksi (TÜFE), Aralık ayında altı ayın en dik artışını kaydederek enflasyonun Fed’in hedefine doğru ilerlediğine işaret etti. Artış benzin ve kiralama fiyatlarındaki yükseliş öncülüğünde gerçekleşti.

ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, tüketici fiyatları Aralık ayında yüzde 0.3 yükselirken, Haziran’dan bu yana en yüksek artışı kaydetti. Bir önceki ayda endeks değişiklik göstermemişti. Bloomberg anketine katılan 87 ekonomistin tahmin medyanı endeksin yüzde 0.1 yükseleceği yönündeydi. Gıda ve akaryakıtın dahil olmadığı çekirdek TÜFE ise yüzde 0.1 yükseldi.

ABD’de TÜFE 6 ayın en hızlı artışını kaydetti ile Benzer Yazılar:

17 Ocak 2014 Saat : 8:00

ABD’de TÜFE 6 ayın en hızlı artışını kaydetti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."