ABD’de tüketici kredileri arttı


ABD’de tüketici kredileri, Amerikalılar’ın tatil harcamalalrını kredi kartlarıyla yapması ve otomobil ve okul ücretleri için kredi almasıyla Aralık’ta tahminlerin üzerinde artış kaydetti.

Fed, Amerikalılar’ın 18.8 milyar dolar ile Bloomberg’in en yüksek tahminini de aşan düzeyde kredi kullandığını söyledi ve Kasım ayı rakamını 12.4 milyar dolara revize etti. Bloomberg’in medyan tahminine göre kredi kullanımının 12 milyar dolar artması bekleniyordu. ABD’de 2013’ün tamamında tüketici kredilelri yüzde 6.2 arttı.

ABD’de tüketici kredileri arttı ile Benzer Yazılar:

10 Şubat 2014 Saat : 3:54

ABD’de tüketici kredileri arttı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."