Alman tahvilleri haftalık düşüşe hazırlanıyor


10 yıl vadeli Almanya tahvilleri, Euro Bölgesi ekonomisinin belli belirsiz toparlanma işaretleri göstermesi ile 1 ayın ilk haftalık düşüşünü kaydediyor. Öte yandan enflasyon düşük seyri sürdürüyor.

Tahvil fiyatları, 10 yıl vadeli gösterge tahvil faizini Çarşamba günü 3 haftanın en yüksek seviyesine itti. ABD verileri, Fed’in faizi gelecek ay kadar yakın bir zamanda artırabileceği beklentilerini yükseltti. Euro Bölgesi ekonomisi dünyanın en büyük ekonomisi ABD’nin gerisinde kalsa da Citigroup Inc. Endeksi’ne göre bölgeden gelen veriler analist beklentilerini Nisan’dan bu yana en yüksek seviyede aşıyor.

10 yıl vadeli Almanya tahvil faizi, 1 baz puan veya 0.01 yüzde puandan düşük bir yükseliş göstererek Londra saati ile 09.17’de yüzde 0.72 seviyesine geldi. Ağustos 2025 vadeli yüzde 1 faizli tahvilin fiyatı 0.06 veya 1,000 euro nominal değerde (10,94 dolar) gerileyerek 102.745 oldu. Tahvil faizi bu hafta 7 baz puan düştü ve 10 Temmuz’dan bu yana ilk haftalık düşüşü kaydediyor.

Alman tahvilleri haftalık düşüşe hazırlanıyor ile Benzer Yazılar:

9 Ağustos 2015 Saat : 5:38

Alman tahvilleri haftalık düşüşe hazırlanıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."