Almanya’da fabrika siparişleri beklenenden çok geriledi


Almanya’da Mayıs ayı için açıklanan fabrika siparişleri verisi yüzde 1.7’lik düşüş kaydetti. Piyasa beklentisi yüzde 1.1’lik düşüş olacağı yönündeydi. Siparişler bir önceki ay yüzde 3.1’lik yükseliş kaydetmişti.

Yerel siparişler tarafında yüzde 2.5’lik düşüş kaydedilirken, bir önceki ay değişim yaşanmamıştı.

İhracat kaynaklı siparişlerde ise yüzde 1.2’lik geri çekilme yaşandı.

Jeopolitik gerilimlerin ve düşen güvenin etkileri, veri üzerinde kendisini gösteriyor. Rusya ile Ukrayna arasındaki belirsizliğinin de ülke ekonomisi üzerinde negatif etkisi takip ediliyor.

Almanya’da fabrika siparişleri beklenenden çok geriledi ile Benzer Yazılar:

6 Temmuz 2014 Saat : 2:06

Almanya’da fabrika siparişleri beklenenden çok geriledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."