Altın “fiziki talepten” destek buldu


Altın New York’ta, Fed’in varlık alımlarını azaltacağı endişesi ile fiyatların son beş ayın en düşük seviyesine inmesinin ardından fiziki alımların artabileceği spekülasyonuna bağlı olarak, yükselişini ikinci güne taşıdı ve son üç haftanın en uzun süreli rallisine yöneldi. Gümüş değer kazandı.

Altın 6 Aralık’ta ons başına 1,210.10 dolara gerileyerek, 5 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesini gördü. Şanghay Altın Borsası’nda, gösterge spot kontrat olan yüzde 99.99 saflıktaki altının işlem hacmi bugün 28 Kasım’dan bu yana en yüksek seviyesine tırmandı. ABD para biriminin 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren dolar Bloomberg Dolar Endeksi, yaklaşık üç haftanın en düşük seviyesine indi.

Altın “fiziki talepten” destek buldu ile Benzer Yazılar:

10 Aralık 2013 Saat : 5:21

Altın “fiziki talepten” destek buldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."