Altın “imalat” sonrası düştü


Altın New York’ta, ABD ekonomisinin güçlenmekte olduğuna ilişkin işaretlerin Fed’in parasal teşviği yavaşlatmaya hazır olduğu spekülasyonunu güçlendirmesinin ardından, Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

ABD’de ISM imalat sanayi endeksi, Kasım ayında, Eylül ayındaki seviyesi olan 56.4’ten 57.3’e yükseldi ve analistlerin beklentisinin üzerine çıktı. Bu verinin 50 seviyesinin üzerinde çıkması sektörde genişleme olduğunu işaret ediyor. Altın geçen ay, Fed’in son toplantı tutanaklarını, yetkililerin ekonomideki iyileşme ile birlikte aylık 85 milyar dolar olan varlık alım programını “önümüzdeki aylarda” azaltabileceklerini işaret etmesinin ardından yüzde 5.5 düştü.

Altın “imalat” sonrası düştü ile Benzer Yazılar:

2 Aralık 2013 Saat : 8:56

Altın “imalat” sonrası düştü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."