Altın toparlanmaya çalışıyor


Altın, Fed’in faiz oranlarındaki artırımı erteleyebileceği spekülasyonları ve Çin ve Yunanistan kaynaklı ekonomik risklerin etkisiyle 3 ayın en düşük seviyesinden yükseliyor. Gümüş, platin ve paladyum da değer kazanıyor.

Spot altın, yüzde 0.3 kadat değerlenerek ons başına 1,162.87 dolar oldu ve Singapur saati ile 11:42’de 1,161.03 dolardan işlem gördü. Kıymetli metal Çarşamba günü 1,147.36 dolar ile 18 Mart’tan bu yana en düşük seviyeyi gördü. Ancak altın bu hafta hala yüzde 0.7 aşağıda seyrediyor.

Altın, Fed’in borçlanma maliyetlerini yükselteceği beklentisi ile bu yıl yüzde 2 geriledi. Fed’in faiz artıracağı beklentileri doları desteklerken, altının görünümünü zayıflattı. Fed’in Çarşamba günü yayımlanan Haziran ayı toplantı tutanaklarına göre, yetkililer yurtdışındaki risklere rağmen para politikasında sıkılaşmanın uygun olduğunu düşünüyorlar. Yatırımcılar, Fed Başkanı Janet Yellen’in Cuma günü yapacağı konuşmayı takip edecekler.

Altın toparlanmaya çalışıyor ile Benzer Yazılar:

11 Temmuz 2015 Saat : 9:55

Altın toparlanmaya çalışıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."