Altın “veri” sonrası geriliyor


Vadeli altın kontratları, Amerikan ekonomisinde istihdam artışının faiz artışıyla baş edecek düzeyde gelmesi sonrası geriliyor.

ABD’de tarım dışı istihdam Temmuz ayında 215 bin ile beklentinin hafif altında gerçekleşti. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı 225.000 olmuştu. İşsizlik oranı ise yüzde 5.3 oldu. Son iki ayın istihdam rakamları ise 14 bin yukarı revize edildi ve böylece son üç ayın ortalama istihdam artışı 235.000 oldu. ABD’de haftalık ücret artışı ise yıllık bazda yüzde 2.1 ile beklentinin hafif altında kaldı.

Altın fiyatları geçtiğimiz ay, daha sıkı para politikalarının yatırımcıları farklı varlıklara yönlendirmesi sonrası iki yılın en sert düşüşünü kaydetti. Fed bu yıl işgücü piyasasının iyileşmesi sonrası 2006’dan bu yana ilk kez faiz artışına yaklaştığının işaretlerini verdi.

Aralık vadeli altın kontratları New York Comex’te yerel saatle 08:32’de yüzde 0.4 gerileyerek, ons başına 1,086.10 dolara geldi.

Altın “veri” sonrası geriliyor ile Benzer Yazılar:

9 Ağustos 2015 Saat : 5:41

Altın “veri” sonrası geriliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."