Avrupa hisseleri “AMB” sonrası şirket karlarıyla hafif değişti


Avrupa hisse senetleri, Mario Draghi’nin Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB), Brexit’in etkilerine dair daha net bir resim elde ettiğinde, ilave teşvikleri düşüneceğini söylemesiyle ve karışık gelen şirket raporlarının etkisiyle hafif değişti.

Stoxx Europe 600 Endeksi, yüzde 0.7’lik gün içi kayıplarını tersine çevirerek, Londra’da saat 16:32 itibariyle yüzde 0.1’den az yükseldi.

Draghi, geçtiğimiz ayki Brexit oylamasının ardından para politikasını gevşetmekte frene basarken, gerekirse mevcut tüm enstürmanları ve kullanacaklarını vurguladı. Ekonomistler, AMB’nin parasal genişleme için büyük olasılıkla 8 Eylül’deki toplantılara kadar bekleyeceğini ön görüyor.

NN Investment çoklu varlık stratejisti Partners Patrick Moonen, “Piyasalar beklentilerden yukarıda olsa da, mod hala skeptik.” dedi ve “Şimdi yapılması gereken panik yapmamak ve yeniden değerlendirme yaparak, bu seviyelere tutunmak. Şirket gelirleri burada bize bir yöne gösteriyor. Ancak, ekonomik büyümenin Brexit’ten etkilenip etkilenmediğine ve merkez bankalarının daha fazla efor sarfetmeleri gerekip gerekmediğine yönelik hala veri bekliyoruz.” diye konuştu.

Avrupa hisseleri “AMB” sonrası şirket karlarıyla hafif değişti ile Benzer Yazılar:

21 Temmuz 2016 Saat : 11:55

Avrupa hisseleri “AMB” sonrası şirket karlarıyla hafif değişti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."