Avrupa hisseleri Çin ile geriledi


Avrupa hisselerinin çoğu, Çin’de sanayi üretiminin yavaşladığını gösteren verilerin ardından, iki günlük kazancın ardından düşüşe geçti. ABD endeks vadelileri ve Asya hisseleri yatay seyretti.

Teknoloji ve otomobil hisseleri kayıplara öncülük ederken, yüzde 0.7’nin üzerinde gerilediler. Royal Vopak NV, 2016 kâr tahminlerini tutturamayabileceğini açıklamasının ardından yüzde 2.1 kayıp yaşadı. Victrex Plc yüzde 5.1 sıçrarken, CGG SA ise Raymond James Financia Inc. tarafından hisselerine “al” tavsiyesi verilmesi ile yüzde 4.5 kazanç sağladı.

Avrupa hisseleri Çin ile geriledi ile Benzer Yazılar:

10 Aralık 2013 Saat : 5:19

Avrupa hisseleri Çin ile geriledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."