Avrupa hisseleri haftayı yukarıda tamamladı


Avrupa hisseleri, yatırımcıların ABD tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin çok altında bir artış göstermesini fiyatlamasıyla yükselerek, 2014 yılının ilk haftalık rallisini gerçekleştirdi.

Stoxx Europe 600 Endeksi yüzde 0.5 kazançla haftanın son işlem gününü 329.95 puanda tamamladı ve Mayıs 2008’den bu yana en yüksek seviyeyi genişletti. Endeks bu hafta Almanya’da işsizlik verisinin ve ABD’de özel sektör istihdamının ekonomistlerin tahminlerinden iyi gelmesiyle, bu hafta yüzde 0.7 artış gösterdi.

Avrupa hisseleri haftayı yukarıda tamamladı ile Benzer Yazılar:

13 Ocak 2014 Saat : 1:27

Avrupa hisseleri haftayı yukarıda tamamladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."