Avrupa otomobil pazarı 10 ayda yüzde 8,2 büyüdü


Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) ülkeleri toplamında otomobil pazarı, bu yılın ocak-ekim döneminde yüzde 8,2 büyüdü. Söz konusu dönemde otomobil satışlarını yüzde 31,4 artışla 548 bin 582’ye yükselten Türkiye ise bu rakamla Avrupa ülkeleri arasında altıncı sırada yer aldı.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından, Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA) verileriyle hazırlanan “Ekim ayı Avrupa Otomobil Pazar Değerlendirmesi” yayımlandı.

Değerlendirmeye göre, AB (28) ve EFTA ülkeleri toplamında otomobil pazarı, bu yılın ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,2 büyüdü ve 11 milyon 926 bin 134 satış rakamına ulaştı. Geçen yılın aynı döneminde toplam 11 milyon 24 bin 948 adet satış yapılmıştı.

Avrupa otomobil pazarı 10 ayda yüzde 8,2 büyüdü ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2015 Saat : 8:19

Avrupa otomobil pazarı 10 ayda yüzde 8,2 büyüdü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."