Bernanke: QE enflasyon risklerinden korudu


Fed Başkanı Ben S. Bernanke, parasal genişlemeyi savunarak, QE’nin ekonominin enflasyonun yaratabileceği risklerden daha az etkilenmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Washington’da bir panelde konuşan Bernanke, “En azından bir şekilde etkiliydi ve geleneksel para politikasının yapabileceklerinin sınırına ulaştığımız bir yerde devreye sokuldu, ek adımlar atmamız gerektiğini hissettik” ifadelerini kullandı.

Bernanke: QE enflasyon risklerinden korudu ile Benzer Yazılar:

17 Ocak 2014 Saat : 7:59

Bernanke: QE enflasyon risklerinden korudu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

borsa haberleri Son Yazılar FriendFeed

Son Yorumlar

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yer alan haber, yorum ve tavsiyeler; haber yapanların, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."